Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila státnímu podniku Diamo pokutu 1,5 milionu korun za údajně nelegální ukládání odpadu na haldu Heřmanice v Ostravě.Rozhodnutí není pravomocné, Diamo se chce odvolat. Píše to dnes server Seznam Zprávy. Haldu tvoří hlušiny a odpady z bývalých dolů a koksoven. Její sanace se řeší už více než 20 let. Píše o tom web Deník.cz.